Факультет фізичної культури

Спортивна робота

Найзнаковішими спортивними подіями поточного навчального року стали Літні Олімпійські ігри-2020, що відбулися в Японії влітку 2021 року та Зимові Олімпійські ігри-2022, які пройшли в китайському Пекіні в лютому цього року.

До складу літньої олімпійської збірної від України увійшло 11 студентів, абітурієнтів та випускників нашого вишу: ЗМСУ Дар’я Білодід та МСУ Артем Лесюк презентували Україну у змаганнях із дзюдо; МСУ Наталія Пироженко-Чорномаз – у змаганнях із бігових дисциплін; ЗМСУ Геогрій Зантарая та МСУМК Ньябалі Кеджау були учасниками змагань із дзюдо; ЗМСУ Оксана Лівач і МСУМК Тетяна Кіт – у змаганнях із жіночої боротьби; ЗМСУ Марина Бех-Романчук – у змаганнях зі стрибків у довжину; ЗМСУ Сергій Куліш – у кульовій стрільбі; ЗМСУ Ігор Радівілов – був учасником команди у змаганнях зі спортивної гімнастики; МСУ Михайло Кохан презентував Україну у змаганнях із метання молота.

Найрезультативніше виступила Дар’я Білодід, яка виборола для України та нашого університету бронзову медаль. Михайло Кохан зупинився за крок до п’єдесталу – був 4-м у своєму виді спорту.

На зимовій Олімпіаді до національної збірної потрапив лише один представник Кам’янець-Подільського університету – випускник МСУ Олександр Окіпнюк, який у змаганнях з лижної повітряної акробатики посів 9 місце.

У продовження олімпійської теми приємно відзначити, що один зі студентів університету став двократним призером Літніх Дефлімпійських ігор-2021, що відбулися в травні цього року в Бразилії. МСУМК Григорій Кузьменко у змаганнях з настільного тенісу виборов золоту та срібну медалі.

Значну кількість нагород в медальний залік нашого вишу приносять студенти, які займаються видами боротьби. ЗМСУ Важа Даіаурі став чемпіоном світу з боротьби на поясах та володарем кубку Європи з боротьби сумо, МСУ Антон Марчук – чемпіоном Європи з бойового самбо та бойового джиу-джитсу, МСУМК Анастасія Лавренчук – чемпіонкою світу з вільної боротьби.

Продовжують здобувати високі нагороди й пауерліфтери. Зокрема, майстри спорту України міжнародного класу Тетяна Біла (Шлопко) та Анастасія Антонюк на чемпіонаті Європи вибороли золоті медалі, на чемпіонаті світу Тетяна стала третьою.

Легкоатлети також повертаються з міжнародних змагань із нагородами. Михайло Кохан за рік навчання поклав у скриньку університетських нагород три золота і два срібла європейського та світового рівня. Андрій Атаманюк двічі посів перше місце з бігу в Болгарії. Єлизавета Швець здобула золоту і бронзову нагороди у стрибку у висоту на міжнародних змаганнях в Іспанії.

Радують своїми здобутками й тенісисти. МСУМК Соломія Братейко, майстри спорту Антон Лімонов та Іоланта Євтодій ставали неодноразовими призерами міжнародних змагань з настільного тенісу.

Тхеквондист МСУ Владислав Дзоз двічі здобував бронзові медалі на європейських змаганнях.

МСУМК Максим Городинець на Кубку світу з кульової стрільби завоював срібло і бронзу.

МСУ Ярослав Михалушко та КМСУ Айгюн Салманова ставали переможцями міжнародних турнірів з боксу.

Важкоатлетка МСУМК Аліна Марущак додала в скриньку університету 5 медалей різного ґатунку.

Загалом на міжнародних змаганнях студентами нашого вишу було завойовано 46 медалей.

Крім того, впродовж 2021-2022 навчального року студенти нашого університету брали участь у Всеукраїнських та обласних змаганнях, на яких здобули 115 медалей.

Зокрема, на XVII Універсіаді України Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огієнка представили спортсмени-тхеквондисти. Майстри спорту України Владислав Дзоз, Олег Маматов, Софія Сікорська та Валерія Тимчук стали переможцями, Андрій Петрук – срібним призером, Євген Романенко та Влада Нарольська – бронзовими. Завдяки, і в тому числі, їхнім результатам у загальнокомандній першості Хмельницька область посіла 3 місце із тхеквондо ВТФ.

На превеликий жаль карантинні обмеження, а тепер і воєнний стан, у якому перебуває наша країна, наклали неабиякі корективи на усі сфери життя. Стосується це й планів спортивного клубу університету. Так, на 2021-2022 н.р. було заплановано провести 36 спортивно-масових заходів. Із них вдалося втілити в життя 15.

З-поміж них – організовані кафедрою легкої атлетики з методикою викладання легкоатлетичний крос, приурочений Міжнародному дню студентського спорту, який щороку святкують 20 вересня. В лютому – п’яті “Зимові забави”, присвячені відкриттю XXIV Зимових Олімпійських ігор. 5 червня до Всесвітнього дня бігу відбувся «Біг заради України».

Кафедра спорту і спортивних ігор у жовтні провела змагання з міні-футболу на Кубок ректора, а також щорічні змагання «Веселі старти».

Кафедра теорії і методики фізичного виховання долучилася до проведення чемпіонату міста з боксу.

У квітні студенти факультету фізичної культури взяли участь у Всеукраїнському фізкультурному онлайн-челенджі «ДО ПЕРЕМОГИ!».

Приємно відзначити, що за версією Федерації легкої атлетики України найкращим легкоатлетом 2021 року став студент 1 курсу факультету фізичної культури (спеціальність Фізична культура і спорт) Михайло Кохан.

Лауреатом премії обласної державної адміністрації «За вагомі досягнення молоді у різних сферах культурного життя» в номінації «За популяризацію здорового способу життя та спортивну діяльність» стала студентка 2 курсу ступеня вищої освіти «магістр» (тепер уже випускниця) Тетяна Біла (Шлопко).

Участь студентів факультету фізичної культури у найпрестижніших міжнародних змаганнях

2021 рік

2020 рік

Студенти факультету фізичної культури неодноразово ставали чемпіонами та призерами чемпіонатів світу та Європи, Кубків світу та Європи, етапів Кубка світу, гран-прі. У головних спортивних змаганнях світу у складі олімпійської збірної студенти К-ПНУ Дар’я Білодід, студентка 4 курсу ( Fks1-B18), Артем Лесюк, студент 2 курсу магістратури (група Fks1-M20) презентуватимуть Україну у змаганнях із дзюдо, Наталія Пироженко-Чорномаз, студентка 2 курсу магістратури (група Fk1-M20) братиме участь у змаганнях із бігових дисциплін (естафетний біг 4×400 м); випускники факультету фізичної культури Геогрій Зантарая та Ньябалі Кеджау – учасники змагань із дзюдо, Оксана Лівач і Тетяна Кіт виборюватимуть нагороди  у змаганнях із жіночої боротьби, Марина Бех-Романчук виступатиме у дисципліні стрибки у довжину, Сергій Куліш – у кульовій стрільбі, Ігор Радівілов – учасник команди у змаганнях із спортивної гімнастики. Ліцензію на участь у Олімпіаді-2020 також отримав абітурієнт спеціальності 017 Фізична культура і спорт Михайло Кохан, що презентуватиме Україну  у змаганнях із метання молота. Ще однією учасницею Олімпійських ігор у Токіо  у складі збірної Азейбарджану стала випускниця факультету фізичної культури К-ПНУ Ірина Кіндзерська, яка презентуватиме країну на змаганнях із дзюдо.

Бронзова медаль Білодід на Олімпійських іграх у Токіо (Японія) стала першою в історії України для жіночого дзюдо. Відповідно до указу Президента України №361/2021 «Про відзначення державними нагородами України спортсменів — учасників літніх Олімпійських ігор та їх тренерів» студентку 4 курсу факультету фізичної культури Дар’ю Білодід нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня за досягнення високих спортивних результатів на XXXII літніх Олімпійських іграх в місті Токіо (Японія), виявлені самовідданість та волю до перемоги, утвердження міжнародного авторитету

Чемпіонкою Європи з важкої атлетики стала Анастасія Лисенко. ЗМСУ з дзюдо Дар’я Білодід здобула срібну медаль чемпіонату Європи (Лісабон, Португалія) та срібну і бронзову на турнірах Grand Slam. Боксер Денис Салабай став бронзовим призером молодіжного чемпіонату світу (Кельце, Польща). Чемпіонкою молодіжного чемпіонату Європи з вільної боротьби стала Демко Христина (Скопіє, Македонія), а Денис Сагалюк став бронзовим призером даних змагань. Медаль срібного ґатунку на чемпіонаті Європи з кульової стрільби (Осієк, Хорватія) здобув Максим Городниця. На Балканських Іграх,з легкої атлетики що пройшли в Туреччині Олег Миронець став чемпіоном, а Богдан Чорномаз бронзовим призером. Чоловіча збірна України з волейболу стала срібним призером Золотої Ліги, у складі збірної виступали студенти нашого вишу: Олег Плотницький, Дмитро Вієцький та Тимофій Полуян.

Одним із основних стартів 2020-2021 навчального року для спортсменів КПНУ імені Івана Огієнка стали комплексні змагання ХVІ Літньої Універсіади. В своїй підгрупі наш ЗВО посів 1 місце. Вдалими для нас стали виступи ігрових спортивних команд,  чоловіча збірна університету з волейболу,  жіноча збірна з волейболу,  жіноча збірна з футболу посіли ІІ місце.