1 березня 2023 року на факультеті фізичної культури у межах роботи конференції науково-педагогічних працівників, докторантів і аспірантів університету за підсумками науково-дослідної роботи у 2022 році відбулося засідання секції «Фізичне виховання, спорт і здоров’я людини».
Привітала учасників зустрічі та передала вітання від декана Івана СТАСЮКА старший викладач Марина ЧИСТЯКОВА – заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків.
Відповідно до тематичного профілю, секція була поділена на три підсекції.
Перша підсекція «Теорія і методика фізичного виховання» охоплювала розгляд різноаспектних питань теоретико-методичних засад удосконалення освітньо-виховного процесу з фізичного виховання в закладах загальної середньої освіти.
У роботі підсекції взяли участь 9 учасників, серед яких викладачі кафедри теорії і методики фізичного виховання.
З науковими доповідями виступили: Єдинак Г. А., доктор наук з фізичного виховання та спорту, професор кафедри теорії і методики фізичного виховання, ознайомив присутніх зі станом розв’язання проблеми, пов’язаної з природнім розвитком рухових якостей дітей, які відзначаються різними соматотипами; Чистякова М.О, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, ст. викладач, розповіла аудиторії про особливості організації рухової діяльності різних груп населення: Потапчук С. М., викладач кафедри теорії і методики фізичного виховання, присвятив свою доповідь проблемам створення позитивної мотивації підлітків до самостійних занять фізичними вправами. Інші учасники конференції також представили змістовні доповіді. Підсумовуючи результати роботи, керівник підсекцій Олена КЛЮС, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, старший викладач, подякувала всім присутнім за цікаві й змістовні доповіді, висловила побажання нових здобутків.
У межах роботи другої підсекції «Спорт і спортивні ігри» відбувалися жваві обговорення дискусійних питань щодо теоретичних, практичних та оздоровчих аспектів удосконалення. Засідання підсекції проходило в змішаному форматі, у якому взяли участь 11 викладачів кафедри спорту і спортивних ігор.
Першим виступив завідувач кафедри, кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент Микола ПРОЗАР, який розкрив потребу формування соціальних навичок у здобувачів вищої освіти під час вивчення освітніх компонентів та під час самостійного опанування навчального матеріалу;
Олександр АЛЄКСЄЄВ, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спорту і спортивних ігор, у своєму виступі “Моделювання формування здорового способу життя засобами фізичного виховання” розкрив особливості формування здорового способу життя підлітків з урахуванням положень компетентнісного підходу, який передбачає організацію освітнього процесу у вищій школі, спрямованого на ефективне вирішення професійних, соціальних і особистісних проблем у ситуації професійного спілкування.
Змістовними, актуальними та інновативними були доповіді й інших науково-педагогічних працівників. На думку учасників конференції, найцікавішими виявились виступи Віталія Авінова.
У межах роботи підсекції Фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання були заслухані доповіді 7 НПП кафедри фізичної реабілітації та медико-біологічних основ фізичного виховання. У ході конференції висвітлювались основні питання пов’язані із теоретичним та практичним обґрунтуванням інноваційних технологій оздоровлення організму та розробка комплексних програм фізичної терапії осіб з захворюваннями різних систем організму
Підсумовуючи результати конференції, керівник підсекції Ростислав ЧАПЛІНСЬКИЙ, кандидат медичних наук, доцент, подякували всім присутнім за цікаві й змістовні доповіді та презентації, висловив побажання нових здобутків на ниві науково-дослідної роботи та побажав всім мирного неба, перемоги України у боротьбі за свій суверенітет і територіальну цілісність.
Марина ЧИСТЯКОВА – заступник декана з наукової роботи та міжнародних зв’язків