Факультет фізичної культури

Турнір пам’яті В. І. Білоуса з волейболу

Уже традиційно не перший рік поспіль кафедра спорту і спортивних ігор проводить волейбольний турнір, вшановуючи пам’ять доцента кафедри, заступника декана факультету фізичної культури В.І. Білоуса. 3-5 грудня 2019 року в спортивному залі № 2 Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка турнір відбувався в рамках четвертого туру чемпіонату міста з волейболу серед жіночих команд.

Відповідно було два медальні заліки. Одних з них − це результати турніру, інший − результати останнього четвертого туру чемпіонату міста.

У змаганнях взяли участь шість команд, які попередньо були поділені на дві підгрупи.

Підгрупа «А»:

– «Збірна Кам’янець-Подільського медичного училища та Кам’янець-Подільського індустріального коледжу Подільського державного аграрно-технічного університету» – тренер Ігор Криворучко;

– «Подільський державний аграрно-технічний університет» – тренер Сергій Андрєєв;

– «Подільський соціально-навчальний реабілітаційний соціально-економічний коледж» – тренер Ольга Погорецька.

Підгрупа «Б»:

– «Дитячо-юнацька спортивна школа № 1» – тренер Ольга Погорецька;

– «Навчальна секція спортивного виховання – К-ПНУ-2» – тренер Олена Клюс;

– «Коледж Подільського державного аграрно-технічного університету» – тренер Ігор Макєєв.

Варто зазначити, що перший та другий етапи чемпіонату міста з волейболу серед жіночих команд відбулися ще навесні 2019 року, а саме 22-25 квітня та 14-16 травня. Третій етап був проведений 19-21 листопада.

Система змагань передбачала, що перший і третій етапи будуть проведені за коловою системою розіграшу у своїх підгрупах, а другий і четвертий – «стінка на стінку» (3х3) за таблицею «Бергера».

У нижче наведеній таблиці представлені результати змагань чемпіонату міста з волейболу серед жіночих команд.

10:26 7 5

Отже, за результатами змагань чемпіонату міста з волейболу серед жіночих команд місця розподілилися таким чином:

І місце посіла команда «ДЮСШ № 1», набравши 24 очки;

ІІ місце посіла команда «ПДАТУ», набравши 21 очко;

ІІІ місце посіла «Збірна команда медичного та індустріального коледжу», набравши 19 очок;

ІV місце посіла збірна команда «Навчальна секція спортивного виховання – К-ПНУ-2», набравши 18 очок;

V місце посіла збірна команда «Коледж ПДАТУ», набравши 5 очок;

VІ місце посіла збірна команда «Подільського соціально-навчального реабілітаційного соціально-економічного коледжу», набравши 4 очки.

Щодо турніру пам’яті В.І. Білоуса, то у перший день змагань було проведено парад відкриття. Із вітаннями до учасниць змагань та глядачів звернувся начальник відділу молоді та спорту Кам’янець-Подільської міської ради Степан Іванович Павловський, який пригадав, що Вільям Іванович Білоус був надзвичайною людиною – життєрадісною, мудрою, вірною, із щедрим серцем і доброю душею; любив дотепні жарти, що знімали втому у присутніх, багато знав цікавих висловів і був надзвичайно мудрим. Він дуже сильно любив життя, людей, свій рідний факультет. Але страшна хвороба забрала життя цієї порядної людини, професійного тренера та відповідального науково-педагогічного працівника.

Також із вітальним словом до гравців, глядачів звернувся брат Вільяма Івановича. Подякував командам за участь у такому заході, а організаторам за те, що з року в рік вшановують пам’ять його брата.

Наприкінці параду відкриття головний суддя змагань кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спорту і спортивних ігор Козак Є.П. усім подякував за допомогу в організації та проведенні турніру й оголосив розклад змагань.

Результати «Обласного турніру пам’яті В.І. Білоуса з волейболу серед жіночих команд» визначалися окремим заліком. Нижче представлена таблиця результатів.

4:7 3 5

Отже, за результатами змагань обласного турніру пам’яті В.І. Білоуса серед жіночих команд місця розподілилися таким чином:

І місце посіла команда «ДЮСШ № 1», набравши 9 очок при співвідношенні виграних та програних партій 9:0;

ІІ місце посіла команда «Навчальна секція спортивного виховання – К-ПНУ-2», набравши 7 очок при співвідношенні виграних та програних партій 8:4;

ІІІ місце посіла «ПДАТУ», набравши 5 очок при співвідношенні виграних та програних партій 6:7;

ІV місце посіла збірна команда «Збірна команда медичного та індустріального коледжу», набравши 3 очки при співвідношенні виграних та програних партій 4:6;

V місце посіла збірна команда «Коледж ПДАТУ», набравши 3 очки при співвідношенні виграних та програних партій 4:7;

VІ місце посіла збірна команда «Подільського соціально-навчального реабілітаційного соціально-економічного коледжу», набравши 0 очок при співвідношенні виграних та програних партій 0:9.

Турнір проведений за допомогою спонсорської підтримки профкому студентів, аспірантів та докторантів Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, відділу молоді та спорту Кам’янець-Подільської міської ради та кафедри спорту і спортивних ігор.